Różnica między kremem BB a CC

krem bb2

Krem BB czy krem CC?

Krem BB, krem CC, DD krem zajęły przebojem półki w sklepach kosmetycznych stając się obowiązkowym elementem łazienki każdej kobiety. Można się jednak pogubić wędrując pomiędzy półkami pełnymi kremów z tym tajemniczym oznaczeniem, nie wiedząc co warto wybrać i co będzie odpowiednie dla własnej skóry.

Krem DD to póki, co niedostępna na polskim rynku wersja dla skóry dojrzałej, która potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Póki nie wejdą na rynek kobiety mają do dyspozycji dwa inne rodzaje, krem BB i krem CC. Część kobiet już je stosuje, część dopiero chce, niektóre wahają się nie wiedząc czym właściwie czego dotyczą ich nazwy, oraz jakie różnice są między jednym a drugim. Coś więcej, czy tylko nazwa?

Najczęściej wybieranym jest krem BB

Nie da się ukryć, że najczęściej wybieranym jest krem BB, który jest również najczęściej i najdłużej reklamowany z całej serii. To jego właśnie polecają azjatyckie aktorki, modelki i zwykłe kobiety, więc budzi największe zainteresowanie, jako ten, który upiększa. Ma on bogate właściwości nawilżające, oraz matujące. Dobrze sprawdza się na skórze normalnej, chociaż nie ma przeciwwskazań żeby używały go również osoby, które mają inny rodzaj cery. Jego zaletą jest właśnie uniwersalność. Owszem, ma kilka odcieni do dopasowania dla różnego rodzaju skóry, lecz nie zmienia to jego właściwości. Po nałożeniu go na twarz trzeba odczekać kilka chwil żeby miał czas dopasować się do naturalnego kolorytu. Po tym momencie BB krem staje się wręcz niezauważalni spełniając tym samym swoje matujące właściwości. Dzięki temu jest może być stosowany jako podkład, ponieważ wyrównuje wszelkiego rodzaju niedoskonałości, zaczerwienienia i przebarwienia widoczne na twarzy.

Dodatkowo jest lekki i nie czuć go na twarzy. Jest to wielką zaletą, podobnie jak fakt, że nawet po kilku godzinach na skórze nie staje się tłusty ani nie powoduje błyszczenia. Ponadto chroni delikatną skórę przed promieniowaniem słonecznym, które przyczynia się do jej starzenia się, oraz powstawania zmarszczek i przebarwień. BB krem zastępuje przynajmniej trzy kosmetyki.

Po co krem CC?

W takiej sytuacji pytanie: po co krem CC i dla kogo, jest jak najbardziej uzasadnione. Jednak między nim a BB kremem są istotne różnice. Przede wszystkim różnica w nawilżaniu i matowaniu. CC krem polecany jest szczególnie dla osób, które mają bardziej suchą skórę i muszą używać dużo kremu nawilżającego, na którym podkład nie zawsze wygląda dobrze. Dzięki zastosowaniu kremu CC ma się dwa w jednym, a jednocześnie nawilża się skórę odpowiednią dawką substancji odżywczych.
Podobnie jak BB krem ma działanie matujące, jednak trzeba zwrócić uwagę, że BB krem radzi sobie przede wszystkim z lekkimi niedoskonałościami, jeżeli posiada się mocniejsze trzeba użyć również pudru. CC krem w przeciwieństwie do niego ma mocniejsze działanie kryjące, więc jest przeznaczony dla osób, które mają trudniejsze do zamaskowania ślady. Właśnie z tego powodu z dużym skutkiem mogą go stosować osoby z wyraźnymi zmianami trądzikowymi.

Zarówno w kremie BB jak i CC ujawniają się działania antybakteryjne i łagodzące podrażnienia.

W związku z tymi różnicami wybierając odpowiedni krem dla siebie trzeba najpierw poznać swoją skórę, oraz wiedzieć, czego potrzebuje.

  ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>