Po co nam filtr przeciwsłoneczny? Różnice między UVA i UVB

filtr uva uvb

Filtry UVA i UVB

Europejki kochają słońce i piękną opaloną na złoty brąz skórę, kojarzy nam się z młodością i zdrowiem. Przed sezonem letnim robimy wszystko żeby wyglądać jak najlepiej: odchudzamy się, ujędrniamy , wygładzamy
zmarszczki, oczyszczamy i dotleniamy skórę.

Po co? Żeby pięknie się prezentować w sezonie letnim.

A po wakacjach…
Skóra przesuszona, zmarszczki wyraźniej zarysowane, pojawiają się przebarwienia, a wystarczy pamiętać tylko o jednym -filtry przeciwsłoneczne.

Znakomite azjatyckie kremy zawierające filtr przeciwsłoneczny

Japońskie kosmetyki wiodą prym w tej dziedzinie, piękna. Zadbana i blada skóra jest bardzo ceniona przez Azjatów. Kremy z filtrem UVA i UVB zawierają składniki, chroniące naszą skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, dogłębnie ją nawilżają oraz zapobiegają przebarwieniom.

Azjatyckie kosmetyki chroniące skórę mają zazwyczaj lekką konsystencje, nie zatykają porów, nie powodują podrażnień po nałożeniu natychmiast zapominamy że mamy je na sobie, podczas gdy większość produktów tego typu dostępnych w naszych sklepach jest klejąca i ciężka. Ponadto można je stosować bezpośrednio na skórę bez dodatku kremu nawilżającego, jest tak dlatego że zazwyczaj są to kosmetyki 3 lub nawet 4 w jednym. Nie tylko chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych ale również nawilżają, wyrównują koloryt, zapobiegają powstawaniu zmarszczek i przebarwień. Mamy zapewnioną kompleksową ochronę i pielęgnację w kilka sekund.

Nie musimy stosować wcześniej tak jak w przypadku wielu innych kosmetyków ochronnych, kremu nawilżającego i bazy pod makijaż. Poza tym nie zastanawiamy się co nałożyć najpierw krem z filtrem czy nawilżający? Azjatyckie kosmetyki tego od nas nie wymagają i codzienna pielęgnacja staje się dużo prostsza, zyskujemy rano cenne minuty na sen.

Ważne jest również, to aby utrzymywały się na skórze i dawały ochronę nawet do kilkunastu godzin, bez konieczności nakładania ich ponownie w środku dnia i rujnowania sobie makijażu, jak ma to miejsce przy zastosowaniu europejskich kosmetyków ochronnych.

Wysoki filtr SPF50 + PA + + + na długie godziny ochroni twoją skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.

Co to oznacza?

Filtr UVB i UVA

Promienie UVB powodują poparzenia skóry oraz jej choroby, promienie UVA działają na głębokie warstwy skóry i to one są odpowiedzialne za jej przedwczesne starzenie się. W większości europejskich sklepów możemy znaleźć preparaty zawierające ochronę przeciw UVB, niestety bardzo niewiele jest tych zapobiegającym promieniom UVA przez które nasza skora się „rozpada” od wewnątrz.

Ochrona UVA jest oznaczona jako PA (krzyżyki + to wskazówka jak mocny jest filtr, im więcej tym lepiej). Wszystkie azjatyckie kosmetyki np. Hada Labo zawierają oba filtry ochronne aby nie trzeba było się martwić ani
o poparzenia ani o zmarszczki.

filtr uva uvb

Dlaczego jeszcze warto zwrócić uwagę na azjatyckie kosmetyki z filtrem?

Często zawierają witaminę C- przeciwutleniacz który chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV (odpowiedzialne za przebarwienia, zmarszczki i zwiotczenie skóry). Obecność witaminy C w kosmetykach zmniejsza niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie słoneczne czy zanieczyszczenia powietrza. Składnik ten jest również odpowiedzialny za produkcję kolagenu w skórze zapobiegającemu jej starzeniu się i zwiotczeniu. Rezultat: promienna i młodo wyglądająca skóra.

Kwas hialuronowy głęboko nawilża i pomaga zachować optymalną równowagę wilgoci skóry. Kwas ten to polisacharyd jest składnikiem występującym w ludzkiej skórze. Jego zadaniem jest wiązanie wody w komórkach skóry. W efekcie chroni ją przed wysychaniem i wiotczeniem. Zwalcza również wolne rodniki, powodujące przedwczesne obumieranie
komórek. Stanowi skuteczną barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak: silny wiatr, niskie temperatury, czy ostre słońce.

Dzięki kremom z filtrem możemy mieć piękną, zdrową i gładką skórę, opaloną a nie spaloną.
Trzeba tylko pamiętać o kilku rzeczach:
Stosujmy kremy z filtrami ochronnymi zarówno latem jak i zimą.
Nie kojarzmy ich tylko z plażą.
W mieście nasza skóra jest w równym stopniu narażona na szkodliwe działanie promieni UVA i UVB.

Kasia

  , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>