Cudowny krem BB

krem bb

Cudowny krem BB

Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez odpowiednio przygotowanego i nałożonego makijażu. Niezależnie czy jest to tylko krótkie wyjście do sklepu, spotkanie ze znajomymi, czy elegancka kolacja, nie da się ukryć, że makijaż jest częścią kobiecego stroju. Warto zaznaczyć, że pod tym hasłem nie kryją się tylko pomalowane odpowiednio oczy, kredka do oczu i tusz do rzęs, lecz cały proces, który sprawia, że kobieta czuje się pięknie i wyjątkowo. Podstawą takiego samopoczucia jest nieskazitelna cera.

Pomimo starań, diety i oczyszczania

Pomimo starań, diety i oczyszczania twarzy według zaleceń kosmetyczek, nie zawsze udaje się pozbyć wszystkich niedoskonałości, które pojawiają się na twarzy. Dodatkowo, każda kobieta jest inna, ma inny rodzaj skóry, blizny lub po prostu rodzaj skóry bardziej skłonny do wyprysków, więc wyjście bez odpowiedniego podkładu albo zrobienie reszty makijażu bez poprawienia najpierw jakości skóry nie dałoby pożądanego efektu.

Krem BB, czyli beauty balm

Krem i podkład to podstawa udanego makijażu, lecz podkład podkładowi nierówny. W całym życiu kobiety wypróbowują wiele różnego rodzaju podkładów czasem z zadowoleniem, czasami bez, czasami z ryzykiem, że podrażni to skórę. Jednak BB krem, o którym jest ostatnio głośno, którego reklamy pojawiają się zarówno w telewizji, jak i na plakatach to zupełnie nowa jakość kosmetyków.

BB krem, czyli beauty balm, łączy w sobie dwie istotne dla każdej skry właściwości – kremu nawilżający i krycie niedoskonałości. Chociaż jest o nim głośno od niedługiego czasu nie jest nowym odkryciem kosmetologii. Swój początek miał w latach 60-tych XX wieku w Niemczech, gdzie został opracowany przez dermatologów, jako środek mający zapobiegać podrażnieniom skóry, silnym niedoskonałościom oraz pomagać goić blizny po operacjach plastycznych, których nie można było zakryć inaczej.

Koreański krem BB

Został zapomniany na długie lata, póki nie zaczęły używać go Koreanki, a po nich coraz więcej osób na świecie. Nic więc dziwnego, że to właśnie koreańska wersja BB kremu może uchodzić za pierwszą. Jednak niezależnie od tego, jaka firma odpowiedzialna jest za jego produkcję ani w jakim opakowaniu jest sprzedawany, prawdziwy i skuteczny BB krem musi posiadać kilka właściwości, które wyróżniają go spomiędzy innych kosmetyków tego rodzaju.

Idealny BB

Przede wszystkim krem BB jest znacznie lżejszy od innych podkładów korygujących. Łatwo się rozsmarowuje, więc nie trzeba stosować pod niego dodatkowych kosmetyków. Działa jednocześnie jak krem nawilżający, co jest dobre dla każdego rodzaju skóry i podkład masujący niedoskonałości. Wystarczy niewielka ilość żeby było widać różnicę.

Tym, co wyróżnia krem na tle innych jest fakt, że dostosowuje się on do naturalnego kolorytu. Wystarczy odczekać chwilę żeby zauważyć, że BB krem dopasowuje się do skóry przy jednoczesnym pokryciu ubytków i zniwelowaniu blizn. Dodatkowym plusem jest jego działanie gojące niedoskonałości jak ochrona przed promieniami UV. Zapewnienie twarzy odpowiedniej ochrony przed słońcem zawsze bywało problematyczne, a konieczne, przez wpływ słońca na starzenie się skóry.

Chociaż krem BB jest uniwersalny, istnieją także jego odmiany dostosowane do szczególnych wymagań skóry. Jeżeli zwykły krem tego rodzaju to za mało, można wówczas sięgnąć po wzmocnioną formułę przeznaczoną dla skóry z silnym trądzikiem, skóry wymagającej dodatkowego nawilżenia albo z dodatkowymi substancjami przeciwzmarszczkowymi. BB krem dostosowuje się do koloru skóry, jednak nie oznacza to, że z ciemny krem nagle stanie się jasny, dlatego zanim zacznie się go stosować trzeba wybrać odpowiedni odcień spośród kilku, które są w sprzedaży.

Karola

  ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>